Aktuellt

Detta händer just nu på Bedinge Golfklubb

Barsebäck 50 år!

Måndagen den 27 maj var Bedinge GKs oldboyskommitté samt vår klubbchef inbjudna till Barsebäck G&CC tillsammans med 21 andra Skåne klubbar för att fira att Barsebäcks G&CC fyller 50 år. Att spela Barsebäcks Masters Course förpliktar, vi alla har säkert sett många av de stora tourspelarna spela fantastisk golf genom åren på denna anrika klubb. Denna dag var det Bedingegubbarna som visade Masters takter och blev dagens segrande lag. Genom segern har laget fått en ny inbjudan samt ytterligare 10 spelare från vår klubb till augusti för att möta hela Barsebäcks teamet som har arbetat med Klubbens jubileum.

Stort grattis till hela Bedinge teamet, Christer Rosberg, Per Walle, Sven A Hiller, Putte Pehrson, Per Kestola och Ronney Persson.

 Relaterade nyheter

Demodag Cobra! Post Image

BY : Per Kestola / maj 19, 2020

Läs mer

Vårläger 21/5-24/5 2020! Post Image

BY : Per Kestola / maj 13, 2020

Läs mer

Vänklubbar! Post Image

Vänklubbar!

Ni har väl inte glömt bort våra vänklubbar!  Tänk på att ni som är Helårs/Vardagsmedlemmar har 9 st vänklubbar totalt att...

BY : Per Kestola / maj 12, 2020

Läs mer

Facebook

Nyhetsbrev

Sample Functionality

Hey...it would have been nice to have these buttons connected to iTunes and Stitcher for you, but I'm sure you can appreciate there are just too many variables to consider for a template. So getting this linked up to your particular podcast service is a task that will be left up to you.

BC Gurus